100-in-1 Retro Gaming Console (SY-909)
Screenshots










Download Details
| split set | 100in1rg.zip 2.34m |
| merged set | 100in1rg.7z 2.09m |
| standalone set | 100in1rg.7z 2.09m |
Driver Details
| source | handheld/generalplus_gp3x_unknown.cpp |
| status | preliminary |
| emulation | preliminary |
| savestate | unsupported |
| type | sound |
| status | unemulated |
Screen Details
| display | screen |
| type | lcd |
| orientation | horizontal |
| width | 320px |
| height | 240px |
| refresh | 60mhz |
Chipset Details
| name | SunPlus u'nSP (ISA 2.0) |
| clock | 91.55mhz |
ROM Details
| name | size | crc |
|---|---|---|
| internal.rom | 96.00k | nodump |
| by25q80awt.bin | 1.00m | 18db16f2 |
| p25d32.bin | 4.00m | 25e81e82 |