GM-1417 - HD 360 Degrees Rocker Palm Eyecare Console - 788 in 1
Game Information
| manufacturer | Prince Electronics |
| year | 202? |
| genre | N/A |
| downloads | 13 |
Screenshots










Download Details
| split set | gp3x788.zip 2.18m |
| merged set | gp3x788.7z 1.95m |
| standalone set | gp3x788.7z 1.95m |
Driver Details
| source | handheld/generalplus_gp3x_unknown.cpp |
| status | preliminary |
| emulation | preliminary |
| savestate | unsupported |
| type | sound |
| status | unemulated |
Screen Details
| display | screen |
| type | lcd |
| orientation | horizontal |
| width | 320px |
| height | 240px |
| refresh | 60mhz |
Chipset Details
| name | SunPlus u'nSP (ISA 2.0) |
| clock | 91.55mhz |
ROM Details
| name | size | crc |
|---|---|---|
| internal.rom | 96.00k | nodump |
| w25q81dv.u3 | 1.00m | d7801e04 |
| p25d32sh.u2 | 4.00m | a90f18f1 |