Sonic the Hedgehog Kids Smart Watch
Screenshots










Download Details
| split set | sonicwtc.zip 6.58m |
| merged set | sonicwtc.7z 6.37m |
| standalone set | sonicwtc.7z 6.37m |
Driver Details
| source | handheld/hh_mediatek_mt6260a.cpp |
| status | preliminary |
| emulation | preliminary |
| savestate | unsupported |
| type | sound |
| status | unemulated |
Screen Details
| display | screen |
| type | raster |
| orientation | horizontal |
| width | 320px |
| height | 240px |
| refresh | 60mhz |
Chipset Details
| name | ARM7 (little) |
| clock | 68.66mhz |
ROM Details
| name | size | crc |
|---|---|---|
| w25q128jw.bin | 16.00m | 1d29c63c |