Chaoji Dou Dizhu Jiaqiang Ban (S206CN)
Game Information
| manufacturer | IGS |
| year | 2004 |
| clone of | cjddzp |
| other clones | cjddzp206cn |
| genre | N/A |
| downloads | 7 |
Screenshots










Download Details
| split set | cjddzp206cn.zip 498.44k |
| parent set | cjddzp.zip 3.11m ↗ |
| standalone set | cjddzp206cn.7z 2.44m |
Driver Details
| source | igs/igs_m027.cpp |
| status | preliminary |
| emulation | preliminary |
| savestate | unsupported |
| timing | imperfect |
| lan | unemulated |
Screen Details
| display | screen |
| type | raster |
| orientation | horizontal |
| width | 512px |
| height | 240px |
| refresh | 60mhz |
Input Details
| player | N/A |
| type | joy |
| buttons | 3 |
| directions | 8 |
| player | N/A |
| type | mahjong |
| buttons | 25 |
| directions | N/A |
| player | N/A |
| type | gambling |
| buttons | 4 |
| directions | N/A |
Chipset Details
| name | IGS 027A ARM CPU (little) |
| clock | 20.98mhz |
| name | Speaker |
| clock | N/A |
| name | OKI MSM6295 ADPCM |
| clock | 0.95mhz |
ROM Details
| name | size | crc |
|---|---|---|
| e9_igs027a.rom | 16.00k | 6cf26c3d |
| cjddzp_s206cn.u17 | 2.00m | 4f828edc |
| cjddzp_text.u27 | 2.00m | c4daedd6 |
| cjddzp_anicg.u28 | 4.00m | 72487508 |
| cjddzp_extcg.u29 | 2.00m | b0447269 |
| cjddzp_sp-1.u4 | 2.00m | 7ef65d95 |